Сокирницький ЗДО Хустської міської ради, Сокирниця
Закарпатська область, Хустський район

Поради для батьків

Батьківські настанови та їх наслідки для особистості дитини

Негативні настанови

Можливі наслідки

Позитивні настанови

Не твоє діло

Низька самооцінка, затримка психічного розвитку, тривожність, відчуження, конфлікти з батьками

А ти як думаєш?

Одягайся тепліше, захворієш

Підвищена увага до свого здоров’я, тривожність, страхи, часті простудні захворювання

Будь здоровий, загартовуйся

Ти – як твій тато (мама)

Проблеми у спілкуванні з батьками, впертість, низька самооцінка

Тато – прекрасна людина! Мама у нас розумниця!

Нічого не вмієш робити, недотепа!

Невпевненість у своїх силах, низька самооцінка, страхи, безініціативність, низька мотивація досягнень

Спробуй ще, у тебе вийде!

Не будеш слухатися, з тобою ніхто не дружитиме

Замкнутість, відчуженість, безініціативність, догідливість

Будь собою, в кожного є друзі

Горе ти моє

Почуття провини, низька самооцінка, вороже ставлення до оточення, конфлікти з батьками

Щастя ти моє, радість моя

Плакса – вакса

Стримування емоцій, внутрішня озлобленість, тривожність, страхи

Поплач, стане легше

От дурний, усе хотів віддати

Низька самооцінка, жадібність, проблеми у спілкуванні з ровесниками, егоїзм

Молодець, що поділився з дітками

Не кричи так, оглухнеш!

Прихована агресія, хвороби горла й вух, конфліктність

Скажи мені на вушко

Бруднуля, нечупара!

Відчуття провини, страхи, неуважність до свого зовнішнього вигляду, халатність у виборі друзів

Як приємно на тебе дивиться, коли ти чистий і охайний

Ти нехороший, маму ображаєш, я піду від тебе до іншої дитини

Відчуття провини, самотності, страхи, тривожність, порушення сну

Я ніколи тебе не залишу, ти – найкращій!

Нікого не бійся, нікому не поступайся, завжди давай здачі!

Відсутність самоконтролю, агресивність, труднощі у спілкуванні

Стримуйся, поважай людей

 

Як уникнути дитячих ревнощів?

Поради батькам:

1. Якщо ви помітили, що ваш син ревнує матір до батька, то матері слід поговорити з дитиною і пояснити, що вона дуже любить і сина, й тата, і що ви всі разом – одна родина. Якщо ж донька ревнує батька до матері, то розмову має провести батько. Намагайтеся також якомога більше проводити часу разом усією родиною, більше спілкуйтеся, займайтеся цікавими справами, відпочивайте, приділяйте більше уваги вашій дитині, і поступово дитина зрозуміє, що ви її любите, і припинить ревнувати своїх батьків.

2. Якщо ви вирішили народити другу дитину, то заздалегідь підготуйте старшу до народження малюка. Поясніть дитині, що в неї з’явиться маленький братик або сестричка, який потребуватиме більше уваги й турботи, ніж вона. Коли народиться малюк, дозволяйте старшій дитині, в межах її можливостей, допомагати вам доглядати за дитиною. Оптимальна різниця у віці дітей – від 3–7 років. Пам’ятайте, що дитині потрібно, щоб її любили, розуміли, поважали, тож покажіть їй прояви своїх почуттів до неї – пригорніть, поцілуйте, зазирніть із теплотою та ніжністю в очі, скажіть ласкаве слово. Робіть це частіше.

3. Ви маєте бути справедливими батьками. Пояснюйте дітям, що ви їх любите однаково. Можна навести такий приклад: у вас дві руки, але як без правої, так і без лівої ви не можете обійтися. Ви не можете вибрати з них улюблену, так само як і не можете вибрати найулюбленішу дитину.

4. Ви повинні навчитися ділити свою любов між двома дітьми однаково, щоб ніхто з них не відчував себе позбавленим вашої уваги. Згодом кажіть і демонструйте своїм дітям, що ви любите і цінуєте їх обох однаково – і у ваших дітей будуть дружні стосунки, а не прояви ревнощів та заздрості старшої до молодшої або навпаки.

5. Навчіть старшу дитину відповідати за свої дії, одразу ж не дозволяйте їй звалювати будь-які невдачі на молодшу.

6. Нехай у кожної дитини будуть свої особисті іграшки, книжки, фарби. У такому випадку вони навчаться мирно ділитися і мінятися. Якщо ви даруєте будь-що молодшій дитині, пам’ятайте і про старшу.

7. Коли молодша дитина спить, намагайтеся максимально використовувати цей час для старшої: пограйтеся, почитайте, подивіться улюблені мультфільми.

8. Нехай ваші діти все роблять разом: їдять, умиваються, малюють, а ви їм у цьому допомагайте. Не забувайте хвалити обох дітей. Привчіть дітей до почуття відповідальності одне за одного. Пояснюйте їм мотиви своєї поведінки.

9. Не можна перетворювати дітей на конкурентів та створювати умови, в яких вони будуть змагатися. Вони ще встигнуть проявити себе, коли подорослішають. Нехай діти відчувають, що їх люблять. І не за те, що хтось молодший, а хтось старший, а просто за те, що вони–ваші діти.

10. Мудрість у поведінці батьків здатна виправити навіть найскладнішу ситуацію, пов’язану з ревнощами.

 

Дитяча істерика: інструкція для батьків

       Напевно всім нам колись доводилося бачити випадки, коли дитина посеред вулиці або в магазині раптом починав падати на землю, кричати і стукати руками і ногами. Це прояв дитячої істерики, яке може статися несподівано для самих батьків, і без адекватної на те причини. З подібним станом не так-то просто впоратися, так як звичайне співчуття може викликати лише посилення емоцій. Як поводитися, якщо твоя дитина впала в істерику?

Що таке істерика?

       Істеричний стан передбачає собою розбурханий стан нервової системи, що супроводжується плачем, а іноді навіть блювотою, запамороченням або непритомністю. Дитяча істерика – це завжди спосіб залучення до себе уваги, до кінця не усвідомлений самим малюком. Істерика може бути методом маніпуляцій і спроб змусити дорослих робити те, що хоче дитина. Самопереконання і багата дитяча уява доводить ситуацію до того, що дитина може навіть імітувати свідомість або серцевий напад.

З істерикою потрібно боротися з самого дитинства

       Звичка отримувати бажане за допомогою розігрування сцен на публіку з роками тільки більше закріплюється, особливо, якщо дитина бачить дієвість даного способу. А між тим, натужні сльози і показова істерика шкідливі не тільки для нервів оточуючих, але і для здоров’я самої людини. У момент істерики тиск в судинах головного мозку сильно і різко зростає, що підвищує ризик виникнення інсульту або інших захворювань. Крім того, потураючи дитячим маніпуляціям, ти ризикуєш втратити авторитет дорослого в їх очах, і тоді тобі доведеться туго, адже яка дитина буде слухатися того, кого не поважає?

Як поводитися під час дитячої істерики

       Боротьбу з істерикою, як методом отримання бажаного, потрібно починати з самого першого прояву. Якщо один раз малюк закатає істерику, і ти почнеш метушитися навколо нього і намагатися догодити, то ти ризикуєш закріпити таку поведінку на довгі роки. Потрапивши в подібну ситуацію, тобі доведеться проявити все своє розуміння того, що відбувається, і знайти відповідні слова, щоб малюк тебе почув. Намагайся при розмові з дитиною в істериці, дотримуватись деяких правил:
       Зберігай спокій. Хоч це і вкрай важко, тим не менш, батьківська відповідна істерика тільки посилить ситуацію, також, як і спроби серйозно і логічно поговорити з дитиною. Обговорювати ситуацію краще через деякий час, коли малюк вже зовсім заспокоївся.
      Постарайся зрозуміти, з чого починається істерика, і використовувати цю ж причину для її завершення. Якщо причиною істерики малюка послужила його бурхлива фантазія, постарайся відвернути його увагу розповіддю про нього ж, в якому він герой, у якого все виходить. Якщо малюк прагне бути в центрі уваги, то покажи йому, що він уже своєї мети добився і далі продовжувати спектакль безглуздо.

Логін: *

Пароль: *